Moniuszko, powiedz mi coś na uszko

„Moniuszko, powiedz mi coś na uszko”

Moniuszko, powiedz mi coś na uszko. Powiedz cicho tak, jak tyka zegar. Powiedz głośno, jak głośno bije jego wahadło. Zaśpiewaj jak słowik, zakukaj jak kukułka! Mów do nas! Zrozumiemy cię!

Coś stało się z zegarem. Przestał działać.
Próbę naprawienia zepsutego mechanizmu podejmą Godzinka i Minutka. Każda działa w inny sposób, bo każda ma charakterystyczny dla siebie rytm i sposób poruszania. Choć bardzo się różnią, jest coś, co je łączy – obie mieszkają na tarczy zegara i chcą, by jego tryby znowu się kręciły. Obie nasłuchują, wyczekują i nawołują kukułkę, która nagle zniknęła. Rozwiązaniem problemu jest podróż w głąb zegara. W jego wnętrzu otwiera się nieznany bohaterkom świat malowany ruchem, obrazem i muzyką. Poznają tam pozostałych mieszkańców zegara i przekonują się, jaką siłą jest zgodna i radosna współpraca wszystkich elementów.

Historia o zegarze została oparta na muzycznych motywach zaczerpniętych z twórczości Stanisława Moniuszki. Spektakl inspirowany tradycją operową z elementami tańca może stać się pierwszym kontaktem dziecka z teatrem muzycznym. Widowisko będzie zrozumiałe dla młodego widza już dzisiaj, a także przygotowuje go na kolejne spotkania z tą formą w przyszłości.

info: http://operaknowhow.pl

Reżyseria i scenografia – Sylwia Maciejewska
Kompozycja inspirowana twórczością operową S. Moniuszki – Ewa Fabiańska-Jelińska
Reżyseria światła – Marta Seredyńska
Konsultacje merytoryczne – Joanna Żygowska
Flet poprzeczny – Paulina Graś-Łukaszewska
Klarnet – Jakub Majda
Akordeon – Michał Gajda
Występują – Marta Koska, Michał Mroczkowski